Вкупно прегледи на страницата

среда, 23 март 2011

Legenda - Tetovo / Diskografija

Legenda - Tetovo / Diskografija

Stara makedonska pop grupa od Tetovo , koja beše aktivna vo periodot od 1991, 1992,1993,1994... mislam deka zaslužuva da ja imate ovaa diskografija

Албум 1

Legenda - '92.mp3
Legenda - Indiski caj.mp3
Legenda - Ist kroj ist broj.mp3
Legenda - Misterija Histerija.mp3
Legenda - Ostavi me.mp3
Legenda - Patuvame.mp3
Legenda - Pomisli i ti na mene.mp3
Legenda - Snezana.mp3
Legenda - Veselo selo.mp3
Legenda - Zimbala Trimbala.mp3
Legenda - Znaat li deka sme del od ovoj svet.mp3

Legenda '92

Албум 2
1. Legenda - Svet bez granici.mp3
2. Legenda - Me boli za sve.mp3
3. Legenda - Draznenje.mp3
4. Legenda - Roden 69-ta.mp3
5. Legenda - Ne te davam.mp3
6. Legenda - Ljubov.mp3
7. Legenda - Imav drugar.mp3
8. Legenda & Ena Veko - Priznavam ne priznavam.mp3
9. Legenda - Arizona.mp3
10. Legenda - Blagodaram dobri ludje.mp3
11. Legenda - Ej kafano, slatki dome.mp3

Svet bez granici

Албум 3

Legenda - Ajde mace bidi dobra.mp3
Legenda - Bas bi sakal.mp3
Legenda - Dupka ni fali.mp3
Legenda - Ivana.mp3
Legenda - Jas znam.mp3
Legenda - Ke bidam car.mp3
Legenda - Koga sum sam.mp3
Legenda - Na more.mp3
Legenda - Posleden voz.mp3
Legenda - Probaj da me osvojis.mp3
Legenda - Vreme e . ..mp3


Vreme e

ако ви побара пасворд за архивата:
www.radiomk.comSpecijalna blagodarnost do Bačo ,člen na grupata koj ni go predade ovoj materijal

5 коментари:

 1. Dajte ve molam nekoj ponovo uploadirajte gi ovie albumi

  ОдговориИзбриши
 2. Анонимен13 март 2012 03:10

  Дај озбилно ако ги има некој поново аплоадирајте ги...ова мора да се има во домашна колекција...поздрав :)

  ОдговориИзбриши
 3. Јас ги имам, треба да го побарам цд-то сеа кај ми е ставено. Инаку до сег анеколку пати се обновени линковите. поради слаба активност автоматски ги бришат линковите.
  ајде деновивве ќе има нов уплоад штом има заинтересираност

  ОдговориИзбриши
 4. Авторот го отстрани коментаров.

  ОдговориИзбриши
 5. Нови линкови:

  http://macedonian79.blogspot.com/2012/03/legenda-tetovo-diskografija.html

  ОдговориИзбриши