Вкупно прегледи на страницата

сабота, 21 јануари 2012

ЕП 2012 Србија Фан зона во Белград

ЕП 2012 Србија Фан зона во Белград

 

Дружењето на верните навивачи на македонската репрезентација, претставниците на медиумите,  и на сите гости – љубители на ракометот кои ќе ги бодрат нашите репрезентативци на  ЕП 2012 Србија во Белград ќе се одвива во Фан зоната во хотел “Југославија”- 1 кат. Отварањето на фан зоната е на 21.01.2012 год. (сабота) во 14:00 час.
                               • Адреса: Бул. Никола Тесла 3 - Белград
                               • Работно време: 12:00 – 02:00 часот
                               •  Капацитет – 2000-3000 луѓе
                               • Секоја вечер диско забава
                      За сите дополнителни информации сме на располагање

                                     Поздрав и се гледаме Белград !
                                   Ракометна Федерација на Македонија


http://www.macedoniahandball.com

 

 

вторник, 17 јануари 2012

Пренос на европското ракометно првенство  во ракомет 2012 србија во живо на Сител и Сител3

Гледање на интернет:


http://www.tvstanici.com/tvsitelzivo.html
http://www.tvstanici.com/tvsitel3zivo.html

иhttp://zulu.mk/live/sitelhttp://www.web.maxtv.mk/

четврток, 12 јануари 2012

Macedonian Handball Support music for Euro handball 2012 - Македонска музика за подршка на Македонскиот ракомет

Напред МАКЕДОНИЈА 1. 1. Tose Proeski - Makedonija naviva za vas (3:53)
2. 2. Vlado Janevski - Zemjo makedonska (4:06)
3. 3. Goce Arnaudov - Edno ime imame (3:50)
4. 4. Kaliopi - Narode makedonski (2:50)
5. 5. Izlezi momce pravo na terasa - MKD reprezentacija ft. A.Mitevski, DJ Babura, Davor Bojanov Blezeri (3:02)
6. Aleksandar Mitevski - Poslusajte patrioti (3:44)
7. Aleksandra Pileva & Jovan Jovanov - Nazad, nazad Kalino mome (4:07)
8. Deni te Cuva - Navivacka (4:31)
9. Dzorlev i Tanec  - Zemjo makedonska (4:55)
10. Goce Arnaudov - Da bese strela pesnava (3:58)
11. Goce Arnaudov - Ke pijam, ke lumpuvam (4:18)
12. Goce Arnaudov - Koga padna na Pirina (5:16)
13. Goce Arnaudov - Ogin i Plamen (5:12)
14. Goce Arnaudov - Sviri Majstore  (4:03)
15. Igri bez granici - instrumental (2:48)
16. Kiri l -Raise Up Your Hand (3:14)
17. All star - Pod ova zname  (4:18)
18. Saso Gigov Gis - I nie sme deca na Makedonija (2:52)
19. Tamara Todevska, DJ Babura and Al Frose - So maki sum se rodila (6:15)
20. Zoran Dzorlev - Koktel (3:51)
21. Zoran Dzorlev - Ne kazuval libe ... (3:10)


http://rapidshare.com/files/992755404/Za_u_kola_MKD_Rakomet_EP2012.rar