Вкупно прегледи на страницата

сабота, 25 мај 2013

Триесет и второ искачување на Титов Врв

Планинарскиот клуб „Љуботен“ денеска и утре го организира 32-рото искачување на највисокиот врв на Шар Планина „Титов Врв 2013“.


„Љуботен“ е најстариот активен планинарски клуб во Македонија, кој постои од 1925 година. Во изминатите 31 искачување учествувале 19.200 планинари. Оваа година се очекува врвот да го искачат над илјада планинари.

Нема коментари:

Објави коментар